31 August – 2 Septembrie… Lume multă şi veselă, soare, mare, veliere, skijet-uri, ambiţii şi orgolii pozitive adunate într-un pitoresc tablou la Limanu, în Marina Life Harbour.
Profesionişti ai pieţei financiare şi de asigurări, pasionaţi de mare şi de navigaţie, s-au întâlnit, weekend-ul trecut, la „REGATA ASIGURĂRILOR”.
Timp de şase ediţii, prestigioasa competiţie nautică a crescut în timp, devenind una de referinţă, unanim apreciată.
Anul acesta, “REGATA ASIGURĂRILOR”, ediţia cu numărul şapte, a fost organizată de RISK CONTROL Insurance and Reinsurance Broker şi LIFE HARBOUR LIMANU. Impreuna, au asigurat calitatea de excepție a evenimentului.
“REGATA ASIGURĂRILOR” a reunit la start echipaje din întreaga piaţa financiară, formate în cele şase ediţii anterioare şi s-a desfăşurat conform regulilor competiţiilor profesioniste de yachting, beneficiind de oficiali şi arbitrii, secretariat tehnic şi echipaj de asistenţă.
Ca în fiecare an, LIFE HARBOUR LIMANU a fost gazdă primitoare a prestigiosului eveniment.
Între cei peste 100 de participanţi s-au aflat reprezentanţi ai companiilor de asigurare/reasigurare din România și Marea Britanie, ai societăţilor de brokeraj, ai regularizatorilor de daune, ai societaților de leasing, ai pieței financiar-bancare si ai mediului de afaceri, toţi iubitori ai yahtingului.
Navigaţia reprezintă o stare de spirit în care libertatea, se exprimă în deplină armonie cu natura. Marea, adevărata gazdă a evenimentului, a purtat pe valurile sale echipajele care s-au aliniat la startul regatei, într-o nouă aventură din care, cu siguranţă, toţi participanţii s-au întors mai buni, mai bogaţi sufleteşte, mai prieteni.
“REGATA ASIGURĂRILOR” a fost un adevărat regal dedicat mării şi iubitorilor yachtingului.
Iată şi câştigătorii din acest an:
Clasa First 34.7
Locul 1 – Echipajul Fly format din GOTHAER Asigurări Reasigurări, PRESTIGE Broker şi XPRIMM: Cosmin ANGHELUŢĂ, George ZAHARESCU, Alexandru IOSIF, Victor MIREA, Mihaela CHIRCU
Locul 2 – Echipajul Life – reprezentanţii TRUST Broker
Locul 3- Echipajul Abracadabra format din reprezentanţii GDLC: Adrian ALEXUTAN, Dan COSMA, Cristian MARIAN, Paul PERNES, Mihai ŢIRIAC, Radu GOZMAN
Locul 3- Echipajul Dream format din reprezentanţii Risk Control şi Inter Broker: Bogdan ANDRIESCU, Philip ANDRIESCU, Nina ROŞU, Roxana SFANT, Madalina STATACHE, Oana ANDREESCU, Luminiţa BARBU, Valeria DUTA şi Adrian LELE
Clasa First 40.7
Locul 1 – Echipajul Mojo format din reprezentanţii AVUS
Locul 2 – Echipajul Nemo format din reprezentanţii RISK Control
Locul 3 – Echipajul Irony format din reprezentanţii DAW Management şi GENERALI
Clasa Veliere
Locul 1 – Echipajul Santa Clara format din reprezentanţii UNICREDIT Leasing
Locul 2 – Echipajul Thea format din reprezentanţii OMNIASIG
Locul 3 – Echipajul Artica format din reprezentanţii ALLIANZ ŢIRIAC
Concursul de Skijet
Clasament Profesionişti:
Locul 1 – Alexandru STAN
Locul 2 – Alexandru IVAN
Locul 3 – Marian STAN
Clasament Pasionaţi:
Locul 1 – Robert COJAN
Locul 2 – Tiberiu STAN
Locul 3 – Dumitru NICOLAE
Trofeul Fairplay – Sorin LUPAŞCU
A FOST FRUMOS, aşa cum numai la țarmul marii poate fi…