Mari nesimțiți sunt ăștia! Până pe 1 august 2025, erau mobilizați la Broșteni circa 500 de oameni, voluntari, pompieri și jandarmi (+ 200 de utilaje), care lucrau de 4 zile deja (din 28-29 iulie) pentru curățarea și reconstrucția localității afectate de viitură.

0
2801

Prin urmare, localnicii, voluntarii și autoritățile dădeau cu lopata de 4 zile să-și scoată mâlul din case. Pe 1 august a venit în Broșteni secta lui Călin Georgescu, cu guru, preoteasă, 2 televiziuni, tiktokări în adidași albi, interlopi și daci liberi drept bodigarji. CG-ul s-a spoit pe nădragi cu noroi, a mâncat sarmale „cu poporul”, a luat o lopată în mână, a dat câteva dispoziții oamenilor lui în fața camerelor și a vorbit despre iubire și candidatura Ancăi Alexandrescu la Primăria Capitalei. După 4 ore și jumătate a plecat. Încă o situație rezolvată de Călin Georgescu președinte! Asta rămâne din păcate în mintea multora dintre conaționalii noștri, care nu mai au anticorpi la minciună și manipulare. Sursa foto: Antena3

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here